Białko – niezbędny składnik naszego organizmu

Produkty mleczne to bardzo dobre źródło odżywczych substancji w skład, których wchodzi budulcowe białko, które jak wiadomo powinno stanowić najważniejszy składnik w naszej diecie.

Białko wchodzi w skład płynów ustrojowych, krwi, ale także mleka karmiącej matki, odgrywa ważną rolę w budowie nowych tkanek oraz mięśniowych struktur. Poza tym, jako źródło cennych aminokwasów, które przyspieszają wiele istotnych reakcji zachodzących w naszym organizmie jeszcze bardziej podkreśla, jak istotne jest uzupełnianie niedoborów. Niestety, choć naturalne wyprodukowanie białka nie jest w stanie pokryć całego zapotrzebowania na ten cenny składnik, dlatego tak bardzo istotne jest codzienne spożywanie produktów mlecznych oraz ich przetworów dla prawidłowego rozwoju oraz dbania o swoje zdrowie.

Warto podkreślić, że codzienne spożywanie białka pozytywnie oddziałuje na spokojny sen, a zatem uspokaja i wycisza, co przekłada się na lepszą koncentrację, ale także poprawę nastroju, ze względu na przyspieszanie syntezy serotoniny.

justfp.pl