Istotna dieta – łączenie uzupełniających się produktów tłuszczowych

Kwasy omega 3 oraz omega 6 dokładnie określają nam, jak bardzo ważne jest zdrowe podejście do kwestii jedzenia, a w szczególności komponowania listy spożywczych produktów niezbędnych do przygotowania posiłków na cały dzień.

W przypadku tej grupy kwasów tłuszczowych, które wchodzą w skład wielu spożywczych produktów najważniejszą zasadą jest przede wszystkim ich dostarczanie do organizmu, bowiem nie jesteśmy w stanie syntetyzować ich samoistnie. Jednak samo ich spożywanie nie wystarczy, aby można było uznać, że wpływają pozytywnie na nasz organizm.

Okazuje się bowiem, że obie grupy są względem siebie antagonistyczne, a zatem będą wykazywały się odmiennym oraz przeciwstawnym działaniem, jednak każde z nich jest cennym produktem i nie możemy z niego rezygnować. Wobec tego powinniśmy zachować równowagę pomiędzy ich spożyciem, tak aby nie dopuścić do spożywania jednego ze składników w nadmiarze w stosunku do drugiej grupy. Dlatego warto by było na spokojnie dokładnie przeanalizować, to co jemy i zadbać o swoje zdrowie.


Nowoczesne centrum medyczne wyposażono w sprzęt najwyższej klasy www.mniejznane.pl naukowe24.waw.pl