Mleko i jego przetwory – istotny składnik diety

Mleko, jak również jego przetwory stanowią bardzo istotną grupę produktów spożywczych, o których nie powinniśmy zapominać komponując swoje posiłki. Jest to szczególnie istotne ze względu na ich dobre właściwości odżywcze oraz bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka.

Warto podkreślić, że tak bogata grupa nabiału pozwala na skomponowanie różnorodnych posiłków, tak aby zachęcić do ich spożywania, ale również daje możliwość skorzystania z produktów innych niż mleko, na które może wystąpić nie tolerancja.

Spożywanie produktów mlecznych zalecane jest przez lekarzy, dietetyków, bowiem posiadają bardzo bogaty skład, a picie codziennie szklanki mleka przyczynia się do uzupełnienia niedoborów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji odżywczych. Szczególnie do codziennego spożywania tej grupy produktów spożywczych powinniśmy nakłaniać nasze dzieci, ale także osoby starsze oraz kobiety, nie mniej jednak niezależnie od wieku oraz płci powinniśmy zwracać uwagę na tego typu przetwory.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-kroczace.html www.browarypark.pl