Mleko podstawowy składnik produktów nabiałowych

Najbardziej popularnym produktem mlecznym jest właśnie samo mleko krowie, które dzisiaj spożywamy najczęściej. To właśnie na jego bazie powstaje wiele dostępnych dzisiaj produktów, określanych ogólną nazwą nabiał.

Tak jak wspomniałam wszelkie cenne składniki odżywcze znajdują się właśnie w mleku, wobec tego już samo spożywanie jednej szklanki pozwala na dostarczenie zalecanej ich dawki. Warto podkreślić, że mleko krowie to nie tylko jeden jedyny produkt w tej postaci.

Współcześnie mamy wiele możliwości spożywania tego typu produktu, oczywiście nie ulega wątpliwości, że najlepsze jest świeże mleko od krowy, jednak nie jest to obecnie możliwe, dlatego też korzystamy z dostępnych w sklepach kartoników z mlekiem pasteryzowanym oraz UHT. Dla naszego bezpieczeństwa i zachowania zdrowia najlepszym wyborem jest spożywanie mleka z ostatniej grupy. Produkty oznaczone nazwą UHT oznaczają, że były poddawane wysokiej temperaturze, a zatem po otworzeniu opakowania możemy spożywać je bez konieczności gotowania.

Rentgen zębów Gorzów Wielkopolski smycze.prężnie.com.pl www.klinika-orka.pl