Zalecana porcja mleka – czy rezygnacja z produktów mlecznych

Jak widać dostarczenie odpowiedniej ilości produktów mlecznych, ale także samo mleko jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Choć w ostatnich latach mamy do czynienia z pojawianiem się dwóch przeciwstawnych stwierdzeń, gdzie z jednej strony powinniśmy o nich pamiętać, a z drugiej strony nie zaleca się spożywania nabiału.

Ta negatywne podejście do tej grupy produktów wynika przede wszystkim z faktu, że w ostatnich latach mleko stanowi bardzo silny alergen, choć jego spożywanie jest zalecane już od urodzenia, to jednak w przypadku karmienia butelką może okazać się niekoniecznie dobrym rozwiązaniem.

Poza tym wspomniana wcześniej nietolerancja mleka przez osoby starsze, tendencje do otyłości oraz przyczyniania się do rozwoju miażdżycy, chorób serca, a także problemów w obrębie układu nerwowego wynikające właśnie ze spożywania produktów mlecznych, może być podstawą do nowych stwierdzeń. Jednak w tym przypadku jest tak, jak w każdej innej sytuacji, że zawsze spotykamy się z odrębnymi teoriami.


www.spejs.eu budzet.organizacje.net.pl